Wczesna interwencja -
Maltański Ośrodek Wczesnej Interwencji
dodano 2010-02-24 09:33:04 przez Admin

Wczesna interwencja to wczesne oddziaływanie medyczne, rehabilitacyjne, psychopedagogiczne na rozwój dziecka, u którego stwierdzono zagrożenie niepełnosprawnością. Celem tych oddziaływań jest jak najwcześniejsze wykrycie i zlikwidowanie bądź korygowanie zaobserwowanych nieprawidłowości w rozwoju. Pomocą objęta jest cała rodzina dziecka.

Efekty wczesnej rehabilitacji są zależne od stanu dziecka. Niekiedy możliwe jest nawet całkowite wyeliminowanie zaburzeń i dziecko ma szansę na dalszy normalny rozwój. W innych sytuacjach wczesna pomoc zapobiega utrwaleniu się niepełnosprawności lub pogłębianiu się deficytów. Poprzez wykorzystanie potencjału dziecka poprawia się jego ogólny stan zdrowia oraz funkcjonowanie osobiste i społeczne.

Dzieci objęte wczesną interwencją są lepiej przygotowane do rozpoczęcia nauki. Rehabilitacja dziecka we wczesnym dzieciństwie ma bezpośredni wpływ na osiągnięcie większej niezależności, samodzielności i lepszej jakości życia w okresie dorosłości.

Zapraszamy wszystkich rodziców noworodków, niemowląt i małych dzieci, którzy są zaniepokojeni rozwojem swojego dziecka do naszego Centrum!


ostatnio zmieniony 2012-02-08 12:01:00 przez Administrator